"Dar Młodzieży" Rejs Niepodległości 2018

Rzeczpospolita Polska - państwo polskie - świętuje uroczyście stulecie odzyskania niepodległości narodowej po wiekach pozostawania pod trzema zaborami trzech zachłannych i nienawistnych wobec narodu polskiego narodów. - Jest to szczególna okazja do pokazania całemu światu, jak wielki wkład w dzieło tworzenia cywilizacji XX wieku ale także XXI wieku - ma naród polski. Ku chwale Ojczyzny rok 2018 jest rokiem szczególnym - bo jubileuszowym - setnej rocznicy politycznego ponownego zaistnienia państwa, które było wymazane z map świata.


Z tej okazji polski żaglowiec "Dar Młodzieży" odbędzie rejs dookoła świata - o czym przeczytacie odwiedzając stronę internetową, której link znajduje się poniżej pod materiałami promocyjnymi rejsu.


 Strony internetowe powiązane z żaglowcem "Dar Młodzieży"

http://www.am.gdynia.pl/armator/dar-mlodziezy

https://www.sailonboard.com/vessel/dar-mlodziezy/

Rejs "Daru Młodzieży" i jego załogi rozpoczyna się w Gdyni - w dalszych etapach będą zmieniali się uczestnicy niestałej załogi wyłonieni w konkursie - jednak każdy wie, że żaglowiec zawinie w ostatnim etapie także do Gdyni. - Nie każdemu opuszczającemu Polskę - było dane powrócić - stąd w Gdyni istnieje Muzeum Emigracji:

dlatego warto pamiętać, że Polacy zostali rozsiani po całym świecie - także są na Haiti.

W imieniu

Społecznego Polonijnego Komitetu Wspierania Polonii Haitańskiej

https://haiti-polonia.blogspot.com/p/spoeczny-polonijny-komitet-wspomagania.html

zachęcamy do śledzenia losów żeglarzy i naszego flagowego żaglowca "Dar Młodzieży"1 komentarz:

GAL A. pisze...

To znakomota incjatywa zlaszcza dla mlodych ludzi utrwali patiotyzm i pamiec historii ,dojda przezycia podrozy i zzycie wspolnego rejsu!