03.04.2018

Pora na działanie

Kolejny etap za nami - a dokładniej jest to czas na podsumowanie dokonań, sukcesów i planów. Porażek nie ma - są tylko niezrealizowane w czasie nasze założenia. Będziemy teraz realizowali etapy zainteresowania młodzieży polskiej kontaktami z haitańską młodzieżą - tak bowiem najszybciej trafia się w cele edukacyjne mające na uwadze rozwijanie kontaktów i przyjaźni. A nic tak dobrze nie stymuluje sukcesów, jak wymiana myśli i doświadczeń, Tym bardziej instpirujące jest to, że młodzież polska może uczyć się języków: francuskiego i kreolskiego a także trenować język angielski - gdyż dzieci i młodzież na Haiti uczą się języka angielskiego jako języka drugiego - gdyż tak, jak w Europie jest to bardzo ważny język urzędowy oraz w wielu dziedzinach gospodarczych i społecznych. Wiemy, że język hiszpański także odgrywa ważną rolę. - Dlatego zachęcamy młodych ludzi i opiekunów różnych kół zainteresowań - do nawiązywania kontaktów przyjacielskich z Haitańczykami - zwlaszcza tymi "naszymi" - czyli troszczących się o pamięć i szacunek dla Polski i Polaków. 


Systemy edukacyjne pozwalają na nawiązywanie kontaktów w celu rozwijania wiedzy i nauki - a polska młodzież chętnie rozwija kontakty - więc czemu nie spróbować.Będzie ogromnym sukcesem, jeżeli uda się zainteresować polską młodzież i jej opiekunów kontaktami z dziećmi i młodzieżą w Cazale i innych miejscowościach, które odwiedzili już wielokrotnie Elżbieta Elizabeth i Krzysztof Christopher. 


Zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, zachęcamy do wpłat na zrzutki, jakie organizujemy oraz do solidarności polonijnej z mieszkańcami Cazale.


My, Społeczny Polonijny Komitet Wspierania Polonii Haitańskiej - zapraszamy do zainteresowania się tematyką, jaką prezentujemy na tym blogu a także na kanałach serwisu YouTube: cazale99 i cazale2017Pozdrawiamy Przyjaciół i wszystkich wspierających 


Brak komentarzy: