12.01.2018

Krótka wizyta - Dominikana

Okoliczności sprawiły, że Krzysztof Szybiński - nasz podróżnik, filantrop i wręcz wspaniały człowiek dotarł na Dominikanę - aby nie przerywać pobytu na wyspie. Wyjazd Z Haiti, to formalność związana z prawem pobytu bezwizowego i wizowego a także dobrowolną chęcią realizacji planu niesienia pomocy w przetrwaniu pamięci o Polakach na Haiti.

Santo Domingo
Chińska dzielnica
Widoczni stróże prawa w chińskiej dzielnicy


W chińskiej dzielnicy handel jest podstawą życia społecznego
Transport wcale nie jest tani - chociaż tak, jak na całym świecie nie zabraknie amatorów motoryzacji.


Samochody patroli Policji widoczne są bardzo często a nawet, jakby zbyt często - co może wskazywać na potrzebę baczenia na bagaż i własne bezpieczeństwo, gdy jest się turystą z dalekiego kraju.Miejsce odpoczynku po podróży - tutaj spędzonych kilka dni w hostelu za kilkanaście dolarów amerykańskich dziennie - ale skoro poróż ma na celu powrót na Haiti do Cazale - to jest to szczytny cel zasługujący na wsparcie naszych czytelników.http://www.islandlifebackpackershostel.com/


Nie ma co narzekać - chociaż o wygodach raczej można tylko poamrzyć - tym bardziej, że Krzysztof pomimo zaawansowanego doświadczenia w podróżach spał w nie jednam miejscu i jadał z nie jednej kuchni - to chcemy, abyście wiedzieli - ile poświęcenia wnosi Krzysztof Szybiński w pomoc i realizację pomocy mieszkańcom Cazale na Haiti - a najbardziej - ile wnosi w ocalenia od zapomnienia wkładu polskości w powstanie państwa Haiti. 
Więcej informacji o Dominikanie podajemy w linkach poniżej

https://polakzagranica.msz.gov.pl/Republika,Dominikanska,DOM.html

http://www.informatorekonomiczny.msz.gov.pl/pl/ameryka_polnocna_i_srodkowa/dominikana/

http://dominikana.konsulat.gov.pl/

http://dominikana.konsulat.gov.pl/blog/kategorie/porady/

https://www.ewakacje.pl/g,dominikana

W Parku Kolumba można nie tylko przysiąść i odpocząć ale także posłuchać na żywo muzyki, pograć w domino lub kości


Jeszcze jedna ważna informacja - podróż na Haiti lepiej jest planować z przesiadką w Dominikanie i dalej do Haiti drogą lądową - niż przez USA - jeżeli podróż planowana jest z Europy. - Jest to też tańsza podróż i mniej skomplikowana z uwagi na to, że USA ostatnio dość mocno zaostrzyły procedury wizowe i migracyjne - także dla podróżników takich, jak doświadczony i wprawiony Krzysztof Christopher Szybiński. Warto więc skorzystać z tej okazji i osobiście dowiedzieć się więcej od Krzysztofa i Elżbiety Szybińskich - jak bezpiecznie, taniej oraz w miarę wygodnie zwiedzać Haiti i Dominikanę, gdzie się zatrzymywać i na co zwracać szczególną uwagę.


A teraz jeszcze powracajmy do rzeczywistości.

Krzysztof Christopher Szybiński wkrótce będzie obchodził jubileusz urodzin - będzie nam miło, jeżeli czytelnicy tego bloga będą pamiętali o tym fakcie a także doceną wieloletnie filantropijne działania małżeństwa Elżbiety i Krzysztofa Szybińskich - wspierając materialnie, finansowo, medialnie - całokształt pracy na rzeczy Polonii na Haiti oraz potomków polskich legionistów, którzy sprzeciwili się zniewoleniu i okazali szacunek godności ludzkiej. 

Wszystkie wpłaty i ich wydatkowanie są publikowane na blogu. - Przekazy za pośrednictwem: 
Western Union prosimy adresować na: 
odbiorca: Krzysztof Edward Szybiński 
kraj wypłaty: Haiti 
                                                         miejscowość wypłaty: Cabaret Brak komentarzy: