15.01.2018

Cazale - dobre miejsce na czynienie dobra


Jestem. Wróciłem. - Mam właściwą pieczątkę w paszporcie z datą 13 stycznia 2018 roku, która umożliwia pobyt w Haiti na kolejne trzy miesiące. - Wyjazd do Dominikany umożliwił również na opracowanie algorytmu przylotu z Polski do Haiti z przesiadką w Dominikanie. - Jest to mieszana podróż samolotem i autokarem a jej koszt w obie strony może szacować się w kwocie około 500 - 600 USD. - Jednocześnie pozwala to pominąć USA i problemy wizowe, jakie nadal Polacy mają w truystycznych podróżach do USA lub przez USA. 
- Jeżeli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem - napiszcie do nas - doradzimy. 
Z pozdrowieniami w imieniu całego zespołu związanego z naszą misją w Cazale na Haiti i wspieraniem społeczności kultywującej zwłaszcza polskość i wiarę katolicką 

z Cazale

Krzysztof Christopher Szybiński 


A teraz kilka zdjęć z uroczego miejsca zapominanego jakoś przez cywilizację i czasDzieci w Cazale są takie same, jak wszystkie inne na całym świecie - tylko w wielu płynie domieszka polskiej krwi i posiadają polskie geny - geny walki o godność i solidarność.Szanowni Państwo,
jesteśmy grupą osób działającą na rzecz społeczności w Cazale w Haiti. - Jest to społeczność z polskimi korzeniami i w dużej mierze kultywująca polskie tradycje po przodkach, którzy w czasach, kiedy Polski nie było na mapach - osiedli na Haiti po rewolucji na początku XIX wieku.
Poszukujemy darczyńców na rzecz dzieci w Cazale - potrzebne są różne rzeczy ale zabawki sprawiają dzieciom ogromną radość, dają poczucie zaspokojenia podstawowych przyjemności dzieciństwa. 
W przypadku podjęcia inicjatywy  - podamy Państwi dokładne dane kontaktowe już na Haiti - wiemy, że są ewentualne koszty - ale na czynienie radości dzieciom - warto podjąć inicjatywę.
- Z naszej strony oferujemy darmowe umieszczenie baneru lub widżetu na blogu, który zyskuje popularność w
ród Polaków na całym świecie oraz wpisanie na listę darczyńców (lub według życzenia).Nawet pies pragnie odrobiny ludzkiego ciepła


Dzieciom nie wystarczą balony - dzieciom potrzebna jest nasza troska - bo one będą kiedyś decydowały o tym, czy pamięć o Polakach na Haiti przetrwa i w jakim stanie ta pamięć trwać będzie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cazale

https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Haitians
Drogi w okolicy Cazale przypominają drogi, jakimi przyszło stąpać Jezusowi Chrystusowi synowi bożemu, Któremu w polskiej wersji śpiewamy: "On szedł w spiekocie dnia i w starym pyle dróg - a idąc uczył kochać i przebaczać."

Tak nie wiele trzeba - aby dzieci czuły się szczęśliwe. - Może więc znajdziemy darczyńcę lub sponsora na zabawki dla dzieci z Cazale. Wszystkie inicjatywy prosimy zgłaszać poprzez formularz kontaktowy lub stronę w kontaktem jak powyżej.

Społeczny Polonijny Komitet Wspierania Polonii Haitańskiej


Brak komentarzy: