30.12.2017

Elizabeth czeka


Do tej pory w Cazale na wszystkich ludzi białych wołano "blonde". - Przekonaliśmy ich, że my jesteśmy Polakami - czyli Pologne - w jakiś sposób krajanie. - Pracowaliśmy nad tym - ucząc ich śpiewu polskich piosenek i tańców polskich. - Więc teraz wołają - Christopher Pologne. - A jak ktoś zawoła "blonde" - to dzieciaki go zakrzyczą. - Gdy wyjechała Elżbieta Elizabeth - dzieci wołają Elizabeth ballons - tak pokochały te drobne pamiątki - czyli balony z Polski. - Teraz czekają na powrót Elizabeth - zresztą i ja oczekuję - bo życie nas tak połączyło trwale, że nie sposób dłużej bez siebie wytrwać. 
I tylko trzeba tym dzieciom pomóc żyć godnie i bezpiecznie - bo rzeka przypomni o sobie zapewne wkrótce.Od naszego Polonusa czeka w Miami (USA) wyposażenie ośrodka szkoleniowego w zakresie elektroniki. - Nie ma jednak środków finansowych na opłacenie transportu i tutaj możecie pomóc. 
- Pomożecie sprowadzić ten sprzęt do Cazale?


Prosimy - pamiętajcie, że w Cazale - żyją także Polacy sercem, krwią i pamięcią o polskości - kojarzonej przez nich - jako o ziemi ojczystej.

Krzysztof Christopher & Elżbieta Elizabeth Szybińscy
oraz autorzy bloga - copywriterzy: Maria i SławomirDane dla darczyńców poprzez Western Union
osoba: Krzysztof Edward Szybiński
Kraj odbioru wypłaty: Haiti
Miasto odbioru wypłaty: Cabaret

Społeczny Polonijny Komitet Wspierania Polonii Haitańskiej


Brak komentarzy: