23.12.2017

Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku z Cazale na Haiti

Drodzy Przyjaciele

Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość. - Wielu z Was wie że zadomowiliśmy się w Cazale na Haiti. - To miasteczko znane jest z tego, że mieszkają tu potomkowie polskich żołnierzy legionów napoleońskich. Pomogli oni niewolnikom z plantacji francuskich wywalczyć wolność dla Haiti. Z wdzięczności za to - przywódca powstania zagwarantował w konstytucji haitańskiej możliwość pozostania tym żołnierzom na Haiti.A tak naprawdę nie mieli oni gdzie wracać. Nasza praca jest związana z podtrzymywaniem i ożywianiem kultury polskiej wśród Haitańczyków mających polskie korzenie, ale nie tylko.

Oprócz wielu dużych projektów które zamierzamy tu zrealizować, jest taka świąteczna perełka dla biednych dzieci w Cazale.

" Życzenia na Boże Narodzenie 2017 od mieszkańców Cazale "


Chcemy zorganizować w Cazale spotkanie świąteczne dla dzieci połączone z dzieleniem się opłatkiem. Planowane jest zaproszenie na to międzyświąteczne spotkanie opłatkowe około stu dzieci. - Dla nich bardzo ważne jest, aby najeść się do syta. - Chcielibyśmy też zaoferować im jakie skromne prezenty. Ustaliliśmy budżet, jaki jest na to potrzebny - to tylko 4 USD na jedno dziecko. Dla darczyńców chcących wesprzeć nasze przedsięwzięcie podajemy dane dla odbiorcy w Western Union - Krzysztof Edward Szybiński - HAITI  /trzeba podac kraj odbiorcy/ - poprzez formularz kontaktowy na poniższym blogu wraz informacją czy opublikować dane darczyńcy.


Szczęść Boże
Elizabeth & Christopher Szybiński
  

Autorzy bloga łączą się w życzeniach świątecznych

Maria i Sławomir - poeci freelancerzy 


Dane dla darczyńców poprzez Western Union
osoba: Krzysztof Edward Szybiński
Kraj odbioru wypłaty: Haiti
Miasto odbioru wypłaty: Cabaret


Społeczny Polonijny Komitet Wspierania Polonii Haitańskiej

Brak komentarzy: