30.12.2017

Cazale - spotkanie opłatkowe A.D. 2017Ojciec Pascal - jako główny szafarz spotkania opłatkowego dopełnił nie tylko tradycji ale dzielił opłatek tak, aby nikomu nie zabrakło. Wszyscy zebrani a szczególnie dzieci posilili się do syta - dziękując w modlitwie za dary, jakie mogli w parafialnym gronie spożywać. Takie spotkanie to okazja do pogłębienia wiary i solidarności a także przypomnienia, że są Polacy, którzy nie tylko pamiętają ale troszczą się o wspólnotę. 
Ojciec Pascal wniósł w spotkanie przesłanie bożonarodzeniowe - opowiadał dzieciom o świętowaniu i tradycji a także umacniał relacje społeczności katolickiej, która potrzebuje w tych trudnych czasach, kiedy katolicyzm stał się wyznaniem religijnym ludzi prześladowanych bardziej niż nawet pół wieku temu w Polsce.
Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom i przyjaciołom za to, że zebrane dzieci miały okazję przeżywania tego spotkania opłatkowego będącego namiastką wigilii Bożego Narodzenia.


Więcej napisaliśmy w poprzednim wpisie, będącym informacją od Krzysztofa - który w dzień i w nocy - rozmyśla nad utworzeniem formalnej struktury takiej, jak "Rada Wspomagania Polonii na Haiti" - chociaż nazwa będzie jeszcze dyskutowana - która skupiałaby Polaków i Polonię z całego świata - chcących identyfikować się z ocaleniem pamięci po Polakach - legionistach napoleońskich, którzy z woli bożej sprzeciwili się niewolnictwu. Sam fakt, że to Polacy zostali wyróżnieni w konstytucji haitańskiej - jako jedyni ludzie rasy białej mający prawo do osiedlenia się w Haiti oraz zakładania rodzin z obywatelami haitańskimi w oparciu o ten zapis.


Udanego Sylwestra
- prosimy pamiętajcie o Cazalczykach 
 - Krzysztof Christopher i Elżbieta Elizabeth Szybińscy
oraz Maria i Sławomir - copywriting i oprawa medialna bloga

* każdy chętny do wspierania - proszony jest o kontakt poprzez formularz kontaktowy lub poprzez kanał na YouTube: cazale99
Dane dla darczyńców poprzez Western Union
osoba: Krzysztof Edward Szybiński
Kraj odbioru wypłaty: Haiti
Miasto odbioru wypłaty: Cabaret

Społeczny Polonijny Komitet Wspierania Polonii Haitańskiej


Brak komentarzy: