09.11.2017

Podróże kształcą - warto dzielić się wiedzą

Nasi podróżnicy w misji pomocy potomkom polskich legionistów - wspierają przede wszystkim społeczność Cazale, gdzie osiadło najwięcej Polaków, którym los dał nową ojczyznę do życia - pozostawiając Polskę w sercu.

Elżbieta i Krzysztof Szybińscy - podróżnicy z pasjami i umiejętnościami zdobytymi całymi życia latami - dzielą się dzisiaj z Cazale mieszkańcami.


Jak przyszało na inżyniera elektronika - Krzysztof radzi sobie z kamerą doskonale - dzisiaj dzieli się wiedzą i umiejętnościami z uczniami. Młodzież Cazale skupiona przy polskich podróżnikach - poznaje arkana sztuki filmowania.  


Przeprowadzenie wywiadu nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.Przyszły operator kamery? - Być może - wszak od czegoś trzeba zacząć - a fantazja jest ode tego, aby bawić się ... bawić na całego.
Jak bardzo ważne jest prawidłowe oświetlenie - wiedzą nie tylko operatorzy kamer ale także montażyści, producenci a także marketingowcy, którym przychodzi promować prokukty filmowy na festiwalach filmowych. Nauka nie idzie w lat - młodzież z Cazale chętnie uczestniczy w zajęciach. 
Ten kot miał niebywałe szczęście - nie dość, że przyszedł na świat na Haiti - to został sfotografowany a jego zdjęcie trafiło na nasz blog.


Elżbieta i Krzysztof Szybińscy przesyłają serdeczne pozdrowienia dla naszych czytelników - jednocześnie proszą o modlitwę za mieszkańców Cazale oraz wspieranie tej misji pomocy potomkom polskich legionistów i ich przyjaciół - w każdy możliwy sposób. 

Społeczny Polonijny Komitet Wspierania Polonii Haitańskiej

Serdecznie dziękujemy za nową porcję zdjęć. Pozdrawiamy Was wszystkich na Haiti - a z naszej strony pozdrawiamy także wszystkich czytelników i dziękujemy za dzielenie się informacjami z Cazale. 

Maria i Sławomir

Brak komentarzy: