08.09.2017

Huragan Irma nad Haiti - wrzesień 2017

Huragan Irma pustoszy region Karaibów - także dopadł Haiti - chociaż akurat szczęśliwie dla tej części wyspy, że Haiti skryte jest bardziej na zachód i południe od trasy trzech huraganów, które wystąpiły prawie jednocześnie - oczywiście odwołujemy do mapy na bieżąco ilustrującej sytuację.


A tym czasem Christopher (Krzysztof Sz.) autor wspaniałych filmów o Cazale, potomkach Polaków - będących legionistami pod wodzą Napoleona Bonaparte, którzy zbuntowali się w służbie kolonizatorów - zyskał nowe fotografie z najświeższych wydarzeń powiązanych z huraganem Irma. 

Dzielimy się z wami - naszymi czytelnikami tymi fotkami 


Tak oto Haiti nawiedzone przez huragan Irma - jeden z najsilniejszych w ostatnim stuleciu - zbiera się do porządkowania zniszczeń i dziękuje Bogu, że nie wyrządził więcej kar bożych ludziom i tak doświadczanym przez codzienność jakże trudną. 


Inne doniesienia medialne


źródło:
https://www.nasa.gov/sites/default/files/styles/full_width_feature/public/thumbnails/image/21457942_1775841795789423_6361884645929817029_o.jpg


także


Zapewne nasi Polonusi potrzebują wsparcia - więc oprócz modlitw - zapraszamy do wspierania potomków legionistów polskich (książki itp.) - kontakt poprzez formularz kontaktowy.

A tak to wygląda, gdy aura sprzyja w miarę mieszkańcom i nie dokuczają deszcze.


Zapraszamy do subskrybcji bloga oraz do przesyłania waszych informacji o Haiti przyjaznym kraju względem Polaków.

W imieniu p. Elżbiety Sz. i Krzysztofa Sz. 

pozdrawiamy wszystkich 

Maria i Sławomir

Brak komentarzy: